جستجو

تماس با ما

جهت تماس با نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور از شماره تلفن های زیر استفاده نمایید :

 

021-66977001
021-66977002
021-66467700

درباره نهاد
براساس دستور رهبر معظم انقلاب اسلامي حضرت آيت ا... خامنه‌اي مدظله‌العالي در تاريخ 1385/4/7 براي تحقق اهداف مقدس جمهوري اسلامي در حوزه دانشجويان و استادان ايراني خارج از كشور، نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در اموردانشجويان ايراني خارج از كشور تشكيل شد.

هر چند قبل از اين رهبر معظم انقلاب اسلامي دو نفر از صاحبنظران را به عنوان نماينده خود در امور دانشجويان ايراني اروپا و آمريكا و امور دانشجويان ايراني آسيا و اقيانوسيه منصوب و سالهاي متمادي با دانشجويان از نزديك ارتباط داشته‌اند اما به دليل ضرورت سياستگذاري واحد، و پيگيري نظامند مسائل دانشجويان و بالا بودن حجم امور اجرايي اين مجموعه تشكيل شد كه برخي از اهداف آن به شرح ذيل مي‌باشد:

1-    توسعه و تعميق آگاهي‌ها و علائق اسلامي دانشجويان و تبيين ارزش‌هاي اسلامي.

2-    ايجاد و گسترش فضاي معنوي و اسلامي در بين دانشجويان و رشد فضائل اخلاقي.

3-    افزايش دانش و بينش سياسي در ميان دانشجويان.

4-    حمايت و هدايت فكري تشكلهاي اسلامي دانشجويي.

5-    پاسخ به شبهات و تقويت باورهاي ديني دانشجويان.

6-    فراهم نمودن زمينه‌هاي ارتباط علمي روحانيون با دانشجويان.

7-    افزايش تعلقات ملي و انقلابي دانشجويان.


اركان نهاد

عاليترين ركن نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در امور دانشجويان ايراني خارج از كشور شوراي سياستگذاري نهاد است كه مهمترين وظيفه آن تصويب سياستها و خط مشي‌هاي ستاد و نظارت بر حسن اجراي مصوبات شورا مي‌باشد و اعضاي آن عبارتند از:

1-    معاون ارتباطات بين‌الملل دفتر مقام معظم رهبري (رئيس شورا)

2-    نمايندگان ولي فقيه در امور دانشجويان ايراني خارج از كشور

3-    رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي

4-    رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاههاي كشور

5-    رئيس بنياد ملي نخبگان

6-   رئيس سازمان ملي جوانان

7-    دو نفر از شخصيت‌هاي برجسته و آشنا به مسائل دانشجويان خارج از كشور.

دومين و محوري‌ترين ركن نهاد، نمايندگان ولي فقيه هستند كه در حال حاضر حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر اژه‌اي نماينده محترم ولي فقيه در امور دانشجويان ايراني اروپا و حجت‌الاسلام والمسلمين آقاي نظام‌زاده، نماينده محترم ولي فقيه در امور دانشجويان ايراني آسيا و اقيانوسيه حضور دارند.

سومين ركن نهاد كه به عبارتي ركن تشكيلاتي، اجرايي نهاد مي باشد، دبيرخانه نمايندگي مقام معظم رهبري است، كه با هدايت نمايندگان مقام معظم رهبري وظيفه اجرايي كردن مصوبات شوراي سياستگزاري نهاد را بعهده دارد و توسط رئيس شورا منصوب مي‌شود. نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري داراي دو معاونت فرهنگي اجتماعي و پژوهشي اطلاع رساني است.


وظايف معاونت فرهنگي اجتماعي

1-    كمك به برگزاري همايش‌هاي فرهنگي و علمي

2-    اعزام سخنران براي جلسات و مناسبات

3-    اعزام مبلغ براي مناسبت‌هاي اسلامي و ملي.

4-    حمايت مادي و معنوي از فعاليت‌هاي تشكل‌ها و انجمن‌هاي علمي دانشجويي.

5-    شناسايي دانشجويان متدين و فعال فرهنگي و كمك به تحصيل آنان در خارج از كشور.

6-    تداوم ارتباط و حمايت از دانشجويان فارغ‌التحصيل جهت استفاده بهينه از تخصص آنان در كشور.

7-   ايجاد زمينه مشاركت دانشجويان در برنامه‌هاي فرهنگي، اجتماعي و سياسي سراسري دانشجويان از قبيل جشن‌هاي ازدواج دانشجويي، عمره دانشجويي، مسابقات قرآن و نهج‌البلاغه و ...

8-    زمينه سازي ارتباط دانشجويان جهان اسلام.

9-     برگزاري اردوهاي فرهنگي، سياسي و علمي براي دانشجويان و خانواده آنان.

10-   زمينه‌ سازي براي دانشجويان داراي انگيزه ديني براي انجام فعاليت‌هاي اسلامي

11-   ايجاد بسترهاي مناسب براي افزايش تعلقات ملي و انقلابي و روحيه خدمت به كشور.وظايف معاونت پژوهشي و اطلاع رساني

1-    راه اندازي پايگاه اطلاع رساني ويژه دانشجويان ايراني خارج از كشور.

2-    راه اندازي نشريه ويژه دانشجويان خارج از كشور

3-    برگزاري همايش‌هاي تخصصي متناسب با نيازها با مشاركت دانشجويان.

4-    پاسخ به سوالات دانشجويان و ارايه مشاوره در زمينه‌هاي فرهنگي-سياسي- اعتقادي با استفاده از ابزارهاي مناسب از قبيل درج پاسخ در پايگاه اطلاع رساني با سيستم پاسخگويي آف/آن لاين، انتشار كتابچه‌هاي ويژه پرسش و پاسخ و ...

5-    انجام مطالعات استراتژيك، بنيادي، نياز سنجي و نگرش سنجي جامعه دانشجويي خارج از كشور

6-    انجام پژوهش‌هاي لازم و تامين محتوا براي فعاليت‌هاي تبليغي دانشجويان در خارج از كشور.

7-    شناسايي و تقدير و جذب دانشجويان نخبه خارج از كشور.

8-    بررسي اوضاع فرهنگي- اعتقادي و سياسي دانشجويان خارج از كشور.

9-    اطلاع رساني پيرامون پيشرفت‌هاي علمي كشور به دانشجويان خارج از كشور.

کارخانه‌های داروسازی اسرائیلی، داروهای جدید را بر زندانیان فلسطینی آزمایش می‌کنند!00 نظر

کارخانه‌های داروسازی اسرائیلی، داروهای جدید را بر زندانیان فلسطینی آزمایش می‌کنند!
دیروز یک پروفسور اسرائیلی به نام "نادرا شالهوب-کورکیان" آشکار ساخت که سران اسرائیلی، مجوزهای گسترده‌ای به کارخانه‌جات بزرگ داروسازی داده‌اند که طی آن اجازه دارند تست‌های دارویی خود را بر روی زندانیان عرب و فلسطینی انجام دهند.

 

 

این سخنران دانشگاه "هیبرو" افزود: "شرکت‌های اسلحه‌سازی اسرائیل دستاوردهای جدید نظامی خود را بر کودکان فلسطینی در همسایگی اورشلیم اشغال شده، انجام می‌شود.

خانم شلهوب در دانشگاه کلمبیا در شهر نیویورک نیز گفت: زمانی که مشغول یک پژوهش برای دانشگاه هیبرو بودم توانستم که این اطلاعات ارزشمندی را جمع‌آوری کنم. این پروفسور همچنین افزود: "فضا و محل زندگی فلسطینیان عملا به یک آزمایشگاه بزرگ تبدیل شده است".

اختراع محصولات نظامی جدید سرویس‌ها و سازمان‌های امنیتی- دولتی باعث بوجود آمدن ساعت‌های حکومت نظامی طولانی، در نتیجه ظلم و ستم گسترده بر مردم فلسطین از سوی ارتش اسرائیل می‌شود.

خانم شلهوب در یکی از سخنرانی‌هایش با عنوان "فضاهای آشفته - تکنولوژی‌های خشن" اذعان دارد: ارتش اسرائیل به‌طور مستمر درحال بررسی این موارد هستند که از کدام بمب استفاده کنند: بمب گاز یا بمب تهوع آور و اعصاب. آنها را در چمدانِ لباس جاسازی کنند و یا در کیسه پلاستیکی بگذارند. آنها را با اسلحه بکشند و یا با پوتین آنها را له کنند".

در هفته گذشته مسئولان اسرائیلی از تحویل جنازه‌ی "فارس برعود" امتناع کردند. فارس برعود بعد از تحمل رنج چندین بیماری، در زندان اسرائیل جان باخته بود.

خانواده برعود از این موضوع نگران بودند که نکند از فرزندشان برای آزمایش‌های دارویی استفاده کرده باشند. از آن سو اسرائیل از این می‌ترسد که دلیل جان باختن برعود در زندان‌هایش، بوسیله تحقیقات قانونی برملا شود.

 

5000 آزمایش بر زندانی‌ها

در جولای سال 1997، روزنامه اسرائیلی «یودیث آحارنوت» از قول "دالیا ایتزیک" رئیس کمیته پارلمانی گفت: "وزارت بهداشت اسرائیل به شرکت‌های داروسازی اجازه داده که داروهای جدید خود را بر روی زندانیان آزمایش کنند و به این موضوع اشاره کرد که تا الآن 5000 آزمایش انجام شده است."

در آگوست سال 2018 "رابرت ون دربیکن" وزیر فرهنگ بلژیک هشدار دارد که مردمان نوار غزه "یا از گرسنگی می‌میرند، یا با مواد شیمیایی مسموم می‌شوند و یا کودکان آنها برای پیوند اعضای آنها یا ربوده می‌شوند و یا به قتل می‌رسند."

سران فلسطینی نیز گزارش داده‌اند فلسطینی‌های که بدست نیروهای امنیتی اسرائیل بقتل می‌رسند، بعد از تحویل جناره‌ها معلوم می‌شود که اکثر آنها فاقد قرنیه و یا اعضای داخلی مانند کلیه و کبد هستند.

 

 

 

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

پیام بگذارید

نظرات ( 0 )