نباید ارتباط ما با دنیا قطع شود

نباید ارتباط ما با دنیا قطع شود 00 نظر

ذبیح‌الله اولاد متولد 1338 فارغ‌التحصیل حقوق بین‌الملل از دانشگاه بریستول انگلیس و در حال حاضر به عنوان وکیل پایه یک دادگستری مشغول خدمت هستند. پیش از رفتن به انگلیس، در کمیسیون قانون اساسی مجلس شورای اسلامی مشغول خدمت بود. با ورود به انگلیس ابتدا در شهر منچستر اقامت کرد و پس از مدتی راهی شهر بریستول شد. پایه‌گذار و موسس انجمن اسلامی دانشجویان در شهر بریستول بود. بین سال 1990 تا 1994 یعنی سال‌های 1370 تا 74 شمسی تحصیل می‌کرد. در بازگشت به ایران ضمن تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی، سمت‌های اجرایی در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و در وزارت جهاد سازندگی نیز به عنوان مدیر کل حقوقی مجامع شرکت‌ها و در ارتباط با مالکیت‌های صنعتی و معنوی نیز به نمایندگی از جمهوری اسلامی به بسیاری از کشورها سفر کرد. در مجله دیدگاه‌های قضایی نیز مقالاتی در رشته تخصصی خودش منتشر کرد.
۱۳۹۵/۱۱/۲۷
سوئیس جای خوبی برای دیکتاتورهاست

سوئیس جای خوبی برای دیکتاتورهاست 00 نظر

مهندس راهداری متولد 1362 است. او دانش آموخته‌ی دوره‌ی کارشناسی برق دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد MBA دانشگاه شریف است و در دانشگاه EPSS سوئیس مهندسی مالی خوانده است. آنچه در پی می‌آید گفت‌وگویی است با او
۱۳۹۵/۱۱/۰۳
سیاه و سپید

سیاه و سپید 00 نظر

ایمامو امیری باراکا (Imamu Amiri Baraka) شاعر‌، نمایشنامه‌نویس، رمان‌نویس، منتقد و فعال سیاسی سیاه‌پوستِ آمریکایی در سال 1934 در نیوجرسی به دنیا آمد. او با نام‌های «امیری باراکا» و «لی روی جونز» (Leroi Jones) نیز شناخته می‌شود. یکی از بزرگ‌ترین و تأثیرگذارترین شعرای معاصر در ادبیات آمریکا و جهان به شمار می‌آید. به گفته‌ی یکی از منتقدان ادبی، آرنولد رمپرسد (Arnold Rempersad)، امیری باراکا در کنار لانگستون هیوز (Lanston Hughes) تأثیرگذارترین چهره در شعر مدرن سیاه‌پوستان آمریکا است.
۱۳۹۵/۱۱/۲۳
تبسم دوست

تبسم دوست 00 نظر

اين متن بخشي از کتاب چاپ نشده‌ي پژوهشي در لطايف و مطايبه‌هاي امام خميني(ره) است که اسماعيل اميني، پژوهشگر نام‌آشنا، آن را گردآوري و تأليف کرده است...
۱۳۹۵/۱۱/۲۱
در زندگی‌ات، پروکرست نباش!

در زندگی‌ات، پروکرست نباش! 00 نظر

دکتر عبدالحمید ضیایی دکترای فلسفه از دانشگاه سوربن و دکترای عرفان تطبیقی از دانشگاه مسکو دارد، مدرس فلسفه است و شاعر و نویسنده. این دو نامه را از کتاب بصیرت‌های بی‌هوده خطاب به ایلیا پسرش برای شما انتخاب کردیم که حیف است خوانده نشود. توضیح این‌که این کتاب در حال تالیف است.
۱۳۹۵/۱۱/۲۷
ورود عاملان 11 سپتامبر قانونی است!

ورود عاملان 11 سپتامبر قانونی است! 00 نظر

به دستور رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، وزارت خارجه این کشور تا 90 روز آینده به اتباع هفت کشور ویزا نخواهد داد. این تصمیم با واکنش‌های زیادی مواجه شد. این هفت کشور عبارتند از ایران، عراق، یمن، سوریه، لیبی، سودان و سومالی و جالب آن که در این میان از عربستان و افغانستان به عناون تروریسم‌پرورترین کشورهای دنیا خبری نیست. اعضای دموکرات سنای آمریکا اعلام کردند که برای لغو دستور رئیس جمهوری این کشور طرحی را ارائه می‌کنند. چارلز شومر رهبر اقلیت دموکرات‌های سنا گفت: این دستورها ما را در سطح پایین تری از امنیت، انسانیت و آمریکایی بودن قرار می‌دهند.
۱۳۹۵/۱۱/۱۲
تغییر نظر حیرت‌ٱور مردم آمریکا نسبت به شکنجه و مهاجرت

تغییر نظر حیرت‌ٱور مردم آمریکا نسبت به شکنجه و مهاجرت 00 نظر

در روز انتخابات یک پایگاه اینترنتی به نام « فایو ثرتی ایت» اعلام کرد که کلینتون با 71٪ درصد شانس پیروز شدن در انتخابات را دارد. البته نخبگان و ناخبان متصور بودند که صحبت‌های بحث برانگیز و مغرضانه ترامپ شانس او را برای رأی آوردن بشدت پایین می‌آورد. برای خیلی از مراقبان سیاسی، دیدگاه‌های سیاسی ترامپ اصلا قابل استفاده نبوده، هرچند که این نتیجه‌گیری‌ها کاملا غلط از آب درآمدند. دیدگاه‌های جدید بر شکنجه، مهاجر و مهاجرین منعکس کننده‌ی تغییر و تحول ناگهانی باورهای قبلی می‌باشد. دیدگاه‌هایی که در سالیان قبل مخالفین شدیدی داشته ولی امروزه اکثریت مردم آمریکا از آن دفاع می‌کنند.
۱۳۹۵/۱۱/۲۶
ذکر سلطان دونالد، سر سلسله ترامپ شاهان ایالات متفرقه امریغ

ذکر سلطان دونالد، سر سلسله ترامپ شاهان ایالات متفرقه امریغ 00 نظر

آن عاشق زر و سیم، آن متخصص در بازی ریم، آن دوستدار مک دونالد، آن از هفت دولت آزاد. آن مجاهد راه دلار، آن دارندگان خرد از دست او در فشار. آن سینه چاک زنان زیبا، آن دارنده مدل موی فریبا، نامش دونالد ترامپ بود و دوستدار فیلم فارست کامپ .
۱۳۹۵/۱۱/۱۲